Zimní zahrady

Zimní zahrady jsou speciální prosklené konstrukce. Ve většině případů bývají zimní zahrady osazeny k budovám, v tomto případě tak rozšiřují obytnou plochu a plní estetickou funkci. Osazení zimních zahrad k části budov však není podmínkou. Každá zimní zahrada je individuální projekt, individuální v tom že každý uživatel od této přístavby očekává něco jiného. V představivosti se meze nekladou a proto jestli sníte o zimní zahradě kde budete trávit čas s rodinou, večeřet s přáteli, relaxovat a přitom číst knížku nebo jen prostě pozorovat hvězdy nás neváhejte kontaktovat.

Zabýváme se výrobou zimních zahrad z hliníkových profilů. Konstrukce většinou navrhujeme z fasádního systému a doplňujeme ostatními stavebními systémy MB. Výhodu je kompatibilita mezi těmito systémy.

Co to tedy znamená zimní zahrada v bodech?

Zimní zahrady mají své pro i proti. Velké mínus které může ovlivnit Vaše rozhodování je přehřívání interiéru. K tomuto nevyžádanému jevu dochází během dnů, ve kterých převládají výkyvy vysokých teplot. Jsou to dny, během kterých je venkovní teplota vysoko nad 0°C.

Tento jev lze částečně odbourat pomocí stínící techniky v kombinaci s protislunečním sklem a větracími prvky které jsou zabudovány v konstrukci zimní zahrady. Pokud jsou prostředky doporučujeme osadit do interiéru i klimatizaci, která může v tomto případě velmi pomoci a ovlivnit tak teplotu v interiéru.

Další mínus, které může ovlivnit Vaše rozhodování je pak v chladných obdobích. V zimě může vzniknout vyšší nároky na vytápění.

Tento bod má však jedno velké ALE. Vše se totiž odvíjí na finální variantě konstrukcí, ze kterých se zimní zahrada vyrobí. Protože systémy, ze kterých vyrábíme zimní zahrady splňují i ty nejpřísnější parametry na tepelnou prostupnost a jsou doporučeny i pro výstavbu nizkoenergetických objektů.

Na zváženou jsou pak konstrukce otevřené do dalších obytných místností.

Může nastat jev, během kterého dochází ke kondenzaci par na tepelných mostech, ale i samotná vzdušná vlhkost může způsobovat šíření plísní v domě.

Parametry a výhody

Patřičným řešením jsou pak okna, u kterých lze realizovat elektro pohony. Elektro pohony jsou ovládány řadou snímačů:

  • Teplotní senzor
  • Senzor měřící vlhkost

Nejlevnější variantou je pak standartní ovládání oken na kliku, kdy stačí prostě jen otevřít a pořádně vyvětrat

NAŠE REALIZACE

CO ŘÍKÁJÍ ZÁKAZNÍCI?

Na této zakázce nebyl problém ani s cenou, ani s plněním termínů

Byl jsem spokojen i s vedením stavebního deníku a s celkovým nasazením firm. Od první cenové nabídky až po dokončení zakázky.

Metrostav a.s.

Celkově jsme spokojeni

Práce byla provedena kvalitně a precizně. Celkově jsme spokojení.

SVJ Krajczova

S firmou ALIGNO s. r. o. jsme velice spokojeni

Jejich produkty jsou kvalitní, velice nám pomáhají v oblasti výroby hliníkových komponentů pro naši výrobu. Zároveň oceňujeme jejich zákaznickou podporu a komunikaci se zástupcem společnosti p. Jiřím Zimmerem. Vždy, když jsme potřebovali, věnovali se našemu problému a bez zbytečných průtahů vše vyřešili. Můžeme je tedy vřele doporučit.

SCHOTT Flat Glass CT, s. r. o.