Pařeniště se stala výrobkem, který pronikl do našich končin již před mnoha lety. Na některých zahradách se s nimi setkáte zcela běžně, protože představují nedocenitelnou pomůcku pro pěstování drobných druhů rostlin nebo pro předpěstování některých rostlin, které je třeba chránit před nepříznivými povětrnostními vlivy.
Potřebná teplota a vlhkost – zásadní výhodou pařenišť je zvýšení pěstitelské teploty. Toto je asi ten hlavní důvod, proč se na zahradách objevují, a proč se také rostlinám uvnitř dobře daří. Poskytují tu podobné podmínky, jako skleníky. Zvýšení teploty někdy chrání rostlinky před mrazivým počasím v nočních hodinách.
Déšť a vítr – skleníky a pařeniště chrání rostlinky i před působením silnějšího větru a extrémních dešťových srážek. Prudký déšť, například při bouřce, by mohl rostliny polámat či jinak poškodit. Neblahé důsledky na rostliny má i silnější vítr, ovšem uvnitř pařeniště jsou vaše rostliny vždy v bezpečí.
Pařeniště z polykarbonátu – pořídíte-li si výrobek nikoli ze skla, ale z polykarbonátu, získáte mnohem sofistikovanějšího přítele, který při náhodném rozbití plastu nezpůsobí takový problém, jako když se do okolí vysype sklo. Skleněné úlomky mohou být zdrojem nebezpečných úrazů rukou či chodidel, sklo se může ukrýt v zemině delší dobu a narazíte na něj třeba až po půlroce, kdy obrýváte záhon. Polykarbonát sice také praskne, ale nevytváří takové střepy, jako sklo. V tomto směru je to mnohem bezpečnější řešení.
Polykarbonátové skleníky a pařeniště se hodí do prostor, které snesou pouze malou zátěž, například je můžete mít na terase nebo na měkkém trávníku, případně na obdělávaném záhonu a lze je také dle potřeby snáze přenášet z místa na místo. Polykarbonát stejně jako sklo chrání plodiny před UV zářením a je zároveň estetickým doplňkem každého zahradního prostoru.